MIOT B

Rodzice

MatkaOjciec
RysaTaff

RYSA

Opis w zakładce nasze suki


TAFF

MAWLCH TAFF

RODOWÓD
ur. 07.11.2008
wzrost: 49cm

Choroby genetyczne:
CEA, RD, PHPVL/PHPV, PRH, Katarkata- wolny- badania weterynaryjne
CEA, CH- wolny- badania DNA
stawy biodrowe- HDB
stawy łokciowe- wolne

Taffi jest psem idealnym.

W domu spokojny, zrównoważony, kochający wszystkich ludzi i nie wchodzący w konflikty z innymi przedstawicielami psiego gatunku. Pewny siebie i niezależny.

Podczas pracy świetnie zmotywowany i niezmordowany.

Czynnie uprawia agility. Jest bardzo szybki i uważny, gibki i zwrotny, ma dobry styl skoku. Startuje w najwyższej klasie A3. Posiada silny instynkt pasterski jednak nie jest mu dane go wykorzystywać.

Trzykrotnie został już ojcem, dał 16 szczeniąt mieszkających m.in. w Niemczech, na Węgrzech, w Izraelu, we Włoszech, Brazyli i Czechach. Większość czynnie uprawia sport. Jego córka Nita wraz z drużyną zdobyła Mistrzostwo Europy we Flyball w Belgii, a syn Jay-Jay wygrał jumping na zawodach agility Junior Europen Open.

Potomstwo Taff-a jest doskonałym dowodem na to że przekazuje on swoje pozytywne cechy.

Jako reproduktor jest zarejestrowany w Wegierskim Kennel Club będącym członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.

Szczenięta urodziły się 08.03.2014

DZIEу 1
08.03.2014

Dziś urodziły się cztery piękne i silne maluszki.
suka 1.....10:15
pies 1.....11:45
pies 2.....12:20
suka 2.....13:25
Same czerno białe piękności. Dzielnie garną się do życia.
Największym zaskoczeniem była dla nas ostatnia dziewczynka praktycznie nie widoczna na RTG
Witamy na świecie. Oby ten był dla was życzliwy !!!DZIEу 2
09.03.2014

Czas przedstawić szczenięta. Każde z osobna. Oto i one:

SUKA 1PIES 1PIES 2SUKA 2

DZIEу 3
10.03.2014

Maluchy rosną!!!, jedzą, śpią i płaczą. Niektóre przekroczyły już pół kilo. Mają kochaną mamę i zainteresowaną ciocię.DZIEу 6
13.03.2014

Nadaliśmy maluszkom imiona:

BUDDY- suka 1
BINGO- pies 1
BONUS- pies 2
BASTA- suka 2

Miot ten będzie oznaczony literką B.

Aktywność szczeniakółw niewiele się zmienia, zaczęły ziewać i przeciągać się. Powoli też osiągają mistrzostwo w biegu do sutkółw. Rosną ekspresowo. Największe przyrosty osiągają 90g na dobę!!! Wyglądają jak gruszki.DZIEу 7
14.03.2014

Wszystkie małe grubasy podwoiły dziś wagę urodzeniową... oprółcz Bonusa. Ten urodził się tak duży 440g że pomimo największych codziennych przyrostółw brakuje mu jeszcze 20g. Rośnijcie zdrowo maluchy.DZIEу 10
17.03.2014

No borders for borders :-) Bonus przekroczył dziś kilogram 1043g. Czekamy aż otworzą oczy.DZIEу 17
24.03.2014

Przez ostatnie dni BARDZO dużo się zmieniło. Po pierwsze małe dojarki otworzyły oczy !!! Od razu rozpoczęły się współlne zabawy. Najpierw trochę nieśmiałe, ale już dziś okładają się łapami, ogryzają dziąsłami :-) (na zęby jeszcze czekamy), mruczą, wrczą i poszczekują. Stawiają pierwsze kroki, dzięki czemu przewracają się bez przerwy. Wtedy toczą się jak kule, no może jak gruszki, często lądując na plecach. Chętnie deptają się wzajemnie. Nieodłącznym kompanem tych zabaw, któłry pozwala sobie na wszystko jest Oda. Mam wrażenie że lubi się do nich przytulać. Maluchy ożywiają się po jedzeniu, cała akcja trwa kilka minut i wszyscy padają. Najbardziej wytrwała jest Basta, wszyscy śpią a ona zaczepia jeszcze Odę.
Coraz pewniej siedzą. Czekamy kto pierwszy ruszy z kojca na podbółj świata. Ja obstawiam Buddy, ona jest do wszystkiego pierwsza, choć najmniejsza.DZIEу 27
03.04.2014

Maluchy tak dokazują że zrobienie im zdjęcia graniczy z cudem. Rozpoczęły się już wycieczki po domu i wyprawy na ogrółd. Bawią się zabawkami i zaczynają siać zniszczenie... Małe kulki przypominają już psy :-)

BUDDY i BINGO


BONUS i BASTA


Szkolenie psów
Szkoła dla właścicieli

Polecane strony

Partnerzy


Darmowy licznik odwiedzin

Hodowla Border Collie
WENA ISTNIENIA

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013


Webdesign: Barbara Czuba

Barbara Czuba
tel: +48 660 387 523
e-mail: basiaczuba@wp.pl