RYSA

Strzała TRZY ŚWIATY

RODOWÓD
ur. 09.03.2011
wzrost: 47cm

Choroby genetyczne:
stawy biodrowe- HDA
CEA- wolna (po rodzicach)

Ryska jest przez wszystkich lubiana. Ma w sobie to coś co wywołuje sympatię.

W domu oaza spokoju. Dużo odpoczywa, leżąc (zawsze z założonymi na siebie łapami) obserwuje czym zajmują się domownicy. Uwielbia przytulanie, zawsze chętna na pieszczoty. Jest bardzo delikatna, każdą kłótnie w domu bierze „do siebie”, podczas szkolenia nie toleruje metod negatywnych.

W pracy zrównoważona, aktywna, szybka, wesoła. Jest zawsze chętna do zabawy, szybko się uczy i radośnie wykonuje polecenia. Aktywnie uprawia agility, frisbee, zdała egzaminy PT.

Jej największe sportowe osiągnięcia to: Dużo z nami podróżuje. W samochodzie chętnie ogląda zmieniające się krajobrazy. Zdobyła Rysy, spłynęła Drawą, zabieramy ja na narty, chętnie pływa. Jest bezproblemowa.

Ma jedną ukochaną właścicielkę, skoczy za nią w ogień.

Świetnie prezentuje się na wystawach. Na wszystkich otrzymała ocenę doskonałą. Jest suką hodowlaną zarejestrowaną w Oddziale Nowy Targ Polskiego Związku Kynologicznego

Rysa dała już w miocie B cztery szczenięta. Dwa z nich odnoszą sukcesy sportowe. Basta i Ola zdobyły w 2015r Vice Mistrzostwo Polski Obedience w klasie 1, Buddy z Beatą uzyskują bardzo dobre rezultaty w treibbal.

FILMY:
zawody agility... tutaj...
zawody agility... tutaj...
trening agility... tutaj...


ODA

U’Sheikra NEVER NEVER LAND

RODOWÓD
ur. 19.12.2012
wzrost: 48cm

Choroby genetyczne:
stawy biodrowe- HDA
CEA, TNS, CL wolna (po rodzicach)

Oda to pies stworzony do pracy. Ma ogromna chęć do współdziałania z człowiekiem i wielką pasję. Jest bardzo pobudliwa tym samym niebanalna w prowadzeniu. Napotkanym ludziom niestrudzenie oferuje zabawę. Jest bardzo skupiona na wykonywanych zadaniach, potrafi pracować w bardzo stresujących warunkach. Kocha ludzi, cieszy się na widok każdej znanej i nieznanej osoby.

Jako szczenię była hiperaktywna- bardzo trudna do ułożenia. Jest córką Raidera (Rising Sun Dark Raider) psa urodzonego w Stanach Zjednoczonych, startującego w agility, ojca wielu utalentowanych psów sportowych.

Ma bardzo dobrą budowę, jest szybka, zwinna, gibka i skoczna. Mogłaby odnosić sukcesy sportowe ma jednak jeden problem- Przewodnika.

W domu spokojna (ale tylko wtedy kiedy niewiele się dzieje), codzienna porcja ruchu jest jednak niezbędna. Bez niej goni własny ogon, zabawami zamęcza Rysę i domowników, ma problem z wyciszeniem. Pracę stawia ponad pieszczoty.

Podczas szkoleń niebywale bystra, szybka, kreatywna, zacięta, nie zrażają ją żadne błędy przewodnika. Posiada wielki potencjał sportowy. Już w wieku 8 miesięcy z powodzeniem brała udział w pokazach agility. Praca jest dla niej najważniejsza, kocha ją, dla niej żyje. Za piłkę, frisbee, zadanie do wykonania odda wszystko.

Wiele z nami podróżuje. Spłynęła Drawą, plażowała nad Bałtykiem, zwiedzała Kaszuby, zdobyła kilka tatrzańskich szczytów i przełęczy. W samochodzie spokojna jak nigdzie, traktuje go jak kołyskę, zawsze śpi. Podczas wycieczek nawiązuje wiele znajomości. Uwielbia wszystkich ludzi i niezrażona odmowami uparcie zachęca ich do rzucania znalezionego patyka. Kiedy ulegną zabawa nigdy się nie kończy.

Jest mocna psychicznie i pewna siebie. Niezależna, zostawia nas gdy ktoś ma jej coś do zaoferowania. Niewiele… wystarczy wspomniany wyżej patyk.

Ma krótką sierść i nietypową białą łatę (nazywaną kropką) na szyi za uszami. Posiada rodowód FCI. Jest suką hodowlaną zarejestrowaną w Oddziale Nowy Targ Polskiego Związku Kynologicznego
FILMY:
zawody agility... tutaj...
zawody agility... tutaj...
trening agility... tutaj...
trening agility... tutaj...
trening agility... tutaj...
Szkolenie psów
Szkoła dla właścicieli

Polecane strony

PartnerzyDarmowy licznik odwiedzin

Hodowla Border Collie
WENA ISTNIENIA

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013


Webdesign: Barbara Czuba

Barbara Czuba
tel: +48 660 387 523
e-mail: basiaczuba@wp.pl